Pomiar asymetrii głowy

Dodano: 2018-04-25, 21:13
Syndrom Płaskiej Głowy Niemowlęcia

Syndrom płaskiej głowy to stan, gdy tył lub bok główki staje się płaski.

Zapraszam na ocenę indeksu Plagiocefalii, Brachycefalii, Dolichocefalii kraniometrem, stworzonym, aby mierzyć stopień asymetrii i deformacji głowy niemowląt.
Kraniometr jest przyrządem pomiarowym do użycia wyłącznie przez specjalistów.


Co powoduje zniekształcenia?


Na syndrom płaskiej głowy składa się szereg czynników, które powodują zewnętrzny nacisk na główkę dziecka.

Układanie do snu w pozycji na plecach: To rekomendowana pozycja mająca zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt (S.I.D.S). Liczba spłaszczeń główki wzrosła od momentu wprowadzenia takich zaleceń. Spanie w pozycji na plecach skutkuje bardzo dużym naciskiem na wciąż miękkie kości czaszki dziecka.
Poród: Główka przeciska się przez kanał rodny będąc pod ogromnym ciśnieniem a ruchome kości czaszki mogą skutkować wydłużeniem lub ściśnięciem główki po porodzie.
Kręcz szyi: Pojawia się zazwyczaj jako skutek przechodzenia maluszka przez drogi rodne albo w wyniku nieprawidłowego ułożenie dziecka w łonie mamy. Uszkodzony mięsień szyi maluszka powoduje, że dziecko położone na plecach lub brzuszku przechyla główkę na bok w stronę skrócenia. Przyzwyczaja się do jednej pozycji główki, co może prowadzić do plagiocefalii.
Foteliki samochodowe, bujaczki i inne siedziska: Układanie maluszków w fotelikach i bujaczkach powoduje bardzo duży nacisk na kości czaszki.
Gabinet Rehabilitacji Leczniczej
Filena Plus Sp. z o.o.
Telefon: +48 796 529 202
strzałka do góry